Karta Ucznia ZTM 2023/2024

27.03.2024

Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczyna proces realizacji wydawania Kart Ucznia pierwszoklasistom oraz tym dzieciom, którym uprawnienia do darmowych przejazdów wygasają 30 września br.

      W związku z powyższym informujemy o możliwości wyrobienia/przedłużenia uprawnień Karty Ucznia poprzez:

• elektroniczny Punkt Obsługi Pasażerów (e-POP) – o Kartę można wnioskować on-line, jest ona wysyłana pocztą na adres domowy (e-pop.wtp.waw.pl),
  • link dedykowany dla Szkoły Podstawowej nr 100 – https://kartaucznia.ztm.waw.pl/e48c185b ,
  • wizytę bezpośrednio w Punktach Obsługi Pasażerów (POP).

      Od tego roku uprawnienia wgrywane są na maksymalnie 8 lat, nie tak jak do tej pory na 4. Oznacza to, że pierwszoklasiści będą mieć wgrane uprawnienia na cały okres uczęszczania do szkoły podstawowej.

Szczegółowe informacje w pliku – pobierz.

        Aby możliwe było otrzymanie Karty Ucznia przed rozpoczęciem roku szkolnego, rodzice/opiekunowie winni złożyć wniosek jak najszybciej. Wcześniejsza komunikacja z rodzicami pozwoli na uniknięcie kolejek zarówno w Punktach Obsługi Pasażerów, jak i sekretariatach we wrześniu. Umożliwi również Państwu wydanie Kart przed rozpoczęciem roku szkolnego 2023/2024, a w dalszej perspektywie skorzystanie z Karty Ucznia i bezpłatnych przejazdów uczniom od 1 września 2023 r.

Ważność Karty Ucznia można sprawdzić na stronie wtp.waw.pl wpisując sprawdzkarte.wtp.waw.pl i 11-cyfrowy numer karty.

Proszę pamiętać, że za pośrednictwem szkoły nie realizujemy wniosków kart zagubionych. W takich przypadkach zapraszamy do dowolnego Punktu Obsługi Pasażerów ZTM w celu zablokowania zagubionej karty i wydania za opłatą duplikatu karty.