OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK

16.04.2024

Biblioteka zaprasza Wszystkich Uczniów SP100 do wzięcia udziału w OGÓLNOPOLSKICH WYBORACH KSIĄŻEK.
Zwycięskie tytuły uwzględnimy w zakupach do szkolnego księgozbioru.

Chcemy aby głosowanie miało charakter uroczysty, dlatego wpisujemy to wydarzenie w obchody 60-lecia naszej szkoły. Głosowanie potrwa dwa tygodnie, ale główną akcję zaplanowano na dzień 10 maja.

Uczestnicy otrzymają wcześniej karty do głosowania, które po wypełnieniu będą wrzucali do urny wyborczej w wyznaczonym czasie. O szczegółach organizacyjnych będziemy informować wkrótce. Tymczasem namawiamy do zastanowienia się, jakie książki w ostatnim czasie najbardziej Wam się podobały, wywołały najwięcej emocji, pobudziły do refleksji czy rozśmieszyły. Wybieramy od 1 do 3 tytułów.

Cele wyborów:

1. Poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów.
  2. Dostosowanie księgozbiorów bibliotek do zainteresowań czytelniczych uczniów.
  3. Promocja czytelnictwa.
  4. Promocja bibliotek szkolnych w środowisku szkolnym.
  5. Kształtowanie postaw obywatelskich.
  6. Popularyzacja zasad wyborów.

Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole we współpracy z bibliotekami szkolnymi i szkołami wszystkich typów oraz bibliotekami publicznymi dla dzieci i młodzieży na terenie całego kraju.

Informacje i pliki do pobrania: WyboryKsiazek.pl